Serotoniin 04.04.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere...Olen võtnud erinevaid antidepressante mis on tõstnud serotoniini taset,(flux,ciralex,seroxat) aga peale nende võtmist on tekkinud serotoniini sündroomi nähud..Peale fluxi võtmist oli segadusseisund eriti hull..pluss igasugused sundmõtted, täiesti ära keerasin,nagu elaks täiesti muus maailmas, nüüdseks pole võtnud neid 5 kuud kuid ikkagi näiteks peale spordi tegemist tekivad paanikahood ja esineb kõhulahtisust ja hingamisraskusi,segasust,erinevaid põletikke.Peale fluxi võtmist oli segadusseisund eriti hull..pluss igasugused sundmõtted..Ja need just pärast sporti või teatud asjade söömist mis tõstaksid selle taset. Prolaktiin on samuti kõrge ja seksuaalfunktsiooni häired ikka...Mismoodi serotoniini taset langetada oleks võimalik? Kas aminohappe türosiini võtmisest võiks kasu olla või kui vahetaks antidepressandid selliste vastu mis mõjuvad just dopamiini retseptoritele? Või mis oleks teie soovitus?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Organism reguleerib end ise kõige paremini, seega - harjutused olgu aukohal. Eelkõige pingete maandamine (minu Palve-Meditatsiooni esimene samm).
AD-ga on organism end veidi segadusse viinud - neid praegu mitte võtta. Rahustav tee ja soe dušš jms. on kasuks.

Toitumine - mäluda praegusest paar korda kauem ja sisendada endasse hingerahu (mida me toidust saame nö peenhingelise ainena kui sellele mäludes mõtleme).

NB Mälu ja Mälumine - see side ju Esivanemate poolt juba keelepruukigi tulnud, see side käib kogu psüühika kohta.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet