Nartsissistliku isiksushäire mõju hetkel 5 ja 7 aastasele poisile. 04.03.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kui üks vanematest on nartsissistliku isiksushäirega, siis mis jälgi see jätab alla 10 aastastele lastele, ja kes elavad selle vanema juures ? Olen ise pea 100% kindel, et inimesel on nartsissistlik isiksushäire. Kuna ma ei saanud aru, mis toimub ja miks inimene minuga nii käitub. Juba abielu alguses alustas ta minu seljataga minu mustamist, aga minule rääkis armastusest. Alguses olid ainult valed, hiljem hakkasin pisemaid detaile märkama ja leidsin vastuseid raamatutest. Juhuslikult ostetud raamat, mis kandis pealkirja "Ma armastasin luuserit" andis ainet edasi uurimiseks. Viimane hoolikalt loetud raamat " Ettevaatust nartsissist" ainult kinnitas seda ja sain tõmmata paralleele raamatus kirjeldatud isikuomaduste ja temakese vahel. Üldiselt teatakse eestis sellisest isiksushäirest kahjuks väga vähe. Nüüd olengi dilemma ees, et mida siis ette võtta, sest mängus on nende poiste lapsepõlv ja sõna otseses mõttes nende elud. Nüüd ma olengi dilemma ees, et kuidas edasi, sest kõige muu juures on tegemist ka vägagi leidliku ja varjamisoskusega inimesega.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Dilemmat ei ole, on probleem lahendamiseks. Lahendi saab kõige paremini koostöös psühhiaatriga. psühhiaatrid teavad seda probleemi, teilgi nüüd selles vallas teadmised, aga ka dilemmad.
Kaks pead annab topelttarkuse ja siit tulevad ka lahendid.
Koostöö psühhiaatriga.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet