Jahedus, väsimus ja pole eriti söögi isu. 14.02.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Varem oli söögi isu meeletu. Sõin ja kõik tundus korras olevat. Jaanuaris hakkas tekkima vaikselt väsimus, et peale kooli koju jõudmist läksin magama ja magasin tund või kaks.
Aga esmaspäeval kõik tundus normaalne, aga kui koolist koju jõudsin oli halb olla. Üritasin midagi süüa aga selline tunne, et toit tuleb kohe üles tagasi, kuna hakkasid krooksud või mulksud üles tulema. Teisipäeval polnud söögi isu üldse, kui üritasin midagi näksida ja magasin enamuse oma päevast. Kolmapäeval oli natuke parem olla, aga jätkuvalt oli halb ning üritasin süüa ja söök käis suus ringi . Sellest päevast hakkasin kummeliteed jooma. Mõõtsin kehatemperatuuri ja see oli ehamatavalt madal. Alla 36 kraadi. Neljapäeval sai isegi vererõhku mõõdetud ja see oli 101/68 ning pulss oli 72 . Aga täna hommikul oli juba parem olla, aga mida aeg edasi seda halvemaks ka läheb . Loodaks teada saada millest see tuleneb ?

T.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Põhjused (praegus info põhjal):
a) kooliväsimus - vaja korralikult ja regulaarselt puhata, õigel ajal magama, ka päeval puhkehetked;
b) Kerge stress - vaja koolitükke õppida "tükeldatult", juppide kaupa, olulist. Õppida rõõmuga ja õppimise ajal iga 30-40 min järgselt teha minu sirutus-painutus harjutust;
c) jalutuskäigud. Üldine kehaline aktiivsus - jõukohane.
d) madala vererõhu puhul (noortel on ta madal, ka minul oli) aitab jällegi see minu Palve-Meditatsiooni harjutuse esimene samm.

NB. võib-olla on ka väike gripipisik "sõbraks" ja seetõttu paha enesetunne.
Vedelikku ja magusat jooki (tee, jogurt jms - mis meeldib) juua.
Kõik saab korda!
Jüri O.-M. Ennet