Imelikud judinad üle rinna ning kuumalaine 03.02.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, probleem siis selles, et mõnda aega tagasi hakkasin tundma imelikke torkeid rinnus ja südamepiirkonnas, millepeale hakkas ka pilt ära kaduma ning lõpuks kaduski, ärgates ei saanud midagi aru, kes olen ning kust tulen...Pöördusin arstile, kõik pidavat korras olema ning ei midagi hullu, öeldi, et närvidest ja et ei mõtleks niipalju sellele, uurisin siis ise natukene ning kõik viitab paanikahäirele...

Nüüd nädal aega oli nagu kõik korras ning ei saanudki aru, et oleks midagi olnud, kui nüüd hakkasin jälle tundma mingeid imelikke judinaid ning peale seda tekib peas imelik kuumalaine ning imelikud torked või judinad südame/rinna piirkonnas ...Ei oska enam midagi peale hakata ega kuhugi pöörduda, kas tegu võib olla tõesti paanikahäirega või on kuidagi närvid tõesti nii läbi, et annab tõesti kuidagi füüsiliselt tunda, kas see on võimalik? Kuhu peaksin pöörduma ja mida tegema?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ilmselt kerge ärevushäirekene. See tuleb nö "lambist", aga tegelikult - sisepingeid on kogunenud ja vaja on õppida:
a) relax-harjutusi, et sisepingetest vabaneda,
b) organismi tugevdama, et iga sisepinge ei pääseks "tegutsema",
c) muid tervistavaid võtteid - eluterve elamisviisi tarbeks.
Suitsule ei jne.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet