Nycoflex 24.01.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere Dr!

Minu küsimus oleks selline, et ma olen võtnud nüüd kuu aega Nycoflexi, kuid enesetunne pole kõige parem. Ärevust justkui väga pole, aga on tekkinud rohkem selline ebamugavustunne peas ja silmades. Ma ei teagi, kas seda võiks nimetada ebareaalsustundeks? Igatahes väljendub see nii - pea oleks justkui kuskil vati sees ja silme ees on imelik, justkui ebareaalne vms. Ma ei oskagi seda väga hästi seletada, ma loodan, et saate aru, mida ma mõtlen.
Hakkasin ka trenni tegema, kuid ma ei tea, kas sellest on abi, et just sellest tundest üle saada. Ma ise mõtlesin, et peaksin ravimit vahetama. Ja järgmine olekski Zoloft. Mis Teie sellest ravimist arvate? Ja ma küsiks ka seda, et kas Zoloft mõjutab kuidagi kehakaalu?

Olen vastuse eest väga tänulik!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ravimid. Vajalik on õige ravimi leidmine konkreetsele patsiendile ja õige ravimi annus. See käib koostöös psühhiaatriga.

Olete noor ja seetõttu tervislikud eluviisid, korralik puhkus, õige toit ja mõõdukas kehaline aktiivsus toimivad nö õige ravimina.
Veidi psühho-regulatoorseid harjutusi ka - maandab pingeid, parandab aju verevarustust, edeneb paremini õppimine jne.
Rõõmsameelselt harjutama - need ja tervislikud eluviisid olgu esiplaanil.
tervitades,
Jüri O.-M. Ennet