Enesehinnang 13.01.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, olen mures enda enesehinnangu pärast. See on mul väga madal, mõtlen kogu aeg endast halvasti ja mõtlen pidevalt üle, et mu mehele meeldivad teised ilusamad tüdrukud rohkem, kui mina, sest mina pole nii ilus nagu on näiteks mõni teine tüdruk. Ja siis sellest tuleb ka pidev tülitsemine mehega, sest mina jälle arvan, et ta vaatab kedagi teist ja tahab kedagi ilusamat, kuigi ta on öelnud mulle mitu mitu korda, et mina olen ainuke ja et mina olen kõige ilusam. Aga siis paar päeva hiljem jälle sama lugu. Ma ei taha ka keelata tal kuskile käija, nt sõpradega vms, aga ikka, kui ta kuskile reede õhtuti läheb, teen mina sellest suure numbri ja jälle hakkan selle jutuga pihta, et noh kas leidis uue naise ka. Ma ei saa aru, miks ma alati endast välja lähen, kui ta kuskile läheb. Vb see on sellepärast, et ma pole harjunud eriti, et ta kuskil käib, sest ta varem niimoodi ei käinud, me käisime koos, sest nüüd olen mina lapsega kodus ja tema käib üksi. Meil on 5kuune tütar, vb on minul ka stress juba ja vb sellepärast ka see tujutsemine ja viha ja kõik. Olen käinud psühhiaatri juures jutul, aga tema ei osanud mulle midagi öelda, vaid kirjutas mulle palderjani tabletid välja, aga need ei aita mitte midagi. Ja tugevamaid ei saa ma võtta, kuna toidan last rinnaga. Vahepeal ma tunnen lihtsalt, et ma ei jaksa enam ja elust on kopp ees. Kuigi ma ei tohiks nii mõelda, kui mul on endal väike laps, kes toob ju rõõmu igasse päeva, aga mina nii ei tunne. Mida ma peaksin tegema...ja minu tujutsemiste ja õiendamistega mehe kallal olen ma mehe nii kaugele viinud, et ükskord ta tahtis endal veenid läbi lõigata, aga õnneks nii kaugele asi ei läinud, ainult mingi haav oli tal, käis õmblemas ja peale seda me mõlemad läksimegi psühhiaatri juurde, no eraldi. Aga mingit nõu me küll ei saanud. Mehel on minu õiendamistest juba kopp ees, ma tahaks end väga muuta, paar päeva suudan rahulikult mehega suhelda, siis hakkan jälle tujutsema ja õiendama. Mida ma tegema peaksin, tahan kodurahu tagasi ja ei taha mehest ka lahku minna.Kuigi olen lahkumineku peale ka mõelnud, aga see poleks lahendus, sest armastame ikkagi teineteist ja ei tahaks lapselt isa ära võtta. Mees hakkab kohe peale meie suuremat tüli jooma, mis mulle ei meeldi, ja see viib järgmise tülini. Ning läheb terveks ööks minema ja tuleb varahommikul. Me oleme muidugi alati ära leppinud, kuni uue tülini. Oleme 2 aastat peaaegu koos olnud, äkki see on tüdimus üksteisest või mis see olla võib? Kas keegi üldse oskab mind sellise murega aidata?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) mures enda enesehinnangu pärast. See on mul väga madal,
# Kui on peres koosmeel, siis on enese-hinnang OK (On Korras!), kui on inimene korralikult puhanud - OK, - sellest kõik algabki. Teineteisega arvestamine Lapse ja koosmeele nimel - OK. Lapse nimel te ju seda titetegu tegite, nüüd on Lapse Kasvatamise Aeg, Üheskoos ja Üksmeelel.

Üksi raske, kahekesi koos - kerge.
2) meeldivad teised ilusamad tüdrukud rohkem, kui mina, .. nii ma arvan..
#Ju tal siis Lasega jalutamistest, Lapse-emme aitamisest jääb igavikuliselt palju aega üle?!.

Lapse Issi ei saa anda vaid tissi, MUUD Kõike Lapse Kasvatamisega seoses saab ta koos teiega teha ja ka üksi teha.
3) Ma ei taha ka keelata tal kuskile käija, nt sõpradega...nüüd olen mina lapsega kodus ja tema käib üksi
# Koostöö, puhke hetkeid tuleb vana-vanemate abil saada (kui nad on võimelised aitama) ja siis saate ÜHESKOOS tunnikese-kaks kinos käia jms ette võtta.
4) Vahepeal ma tunnen lihtsalt, et ma ei jaksa enam ja elust on kopp ees.
#Öised valved omavahel üksmeelel jagada (arvatavasti Lapsuke öösel tissi ei küsi-nõua) - seda nii tööpäevadel kui ka puhkepäevadel.

Vaid puhkus taastab jõuvarud, koosmeelel väsimus nii kergesti ka ei teki.
5) Mees hakkab kohe peale meie suuremat tüli jooma, mis mulle ei meeldi, ja see viib järgmise tülini.
# Kui majas Tita, siis alkoholi ei jooda. Siis tegeletakse KAINELT Lapsukese kasvatamisega, teineteise aitamisega.

Kainelt Lapsukest kasvatakse!
Körtsus käimisest ma ei räägigi - Üks õige mees nii ei tee!

Titetegemisel on mehed nagu Pullid, aga Tite kasvatamisel selgub Tõeline Mees, selgub ka see, kes ainult Tilli-Villu, Õlle-Villu, Väike-Villu.

Raskused ongi ületamiseks, sealt karastub Koosmeel, Rõõm, Enesehinnang, Teineteise hindamine.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet