Reaalsuse taju kaotamine 05.01.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Olen 16aastane neiu, kellel on suur probleem. Nimelt ei tee ma enam vahet oma maailmal ja reaalsusel. Ma olen loonud oma maailma, kus näen täiesti teistsugune välja ning kus mul on täiesti teistsugused iseloomuomadused. Viimasel ajal olen ma omas maailmas nii palju olnud, et see on hakanud igapäevaelu segama. Ma olen omas maailmas ka siis, kui peaksin muid asju tegema ja reaalsusele keskenduma. Samuti muutuvad mul tujud pidevalt. Üks hetk naeran nii, et pisarad silmas, kuid teine hetk võin täiesti tühise asja pärast nutma hakata.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Fantaasiamaailmad on igal inimesel ja see on tore. Tore on see seni, kuni maailmade valik ja nendes olek allub enda Tahtele ja ei sega reaalset elu.
Sinul segab, seega pöördu psühhiaatri poole ja ühiselt leiate lahendid: korralik puhkus, elurežiimi muutus, prioriteetide korrastamine, sportlik eluviis, tervislikum toitumine, inimsuhted-kommunikatsioon jne. Vajadusel ka veidi arstirohtu.
Kindlasti räägi sellest ka oma Vanematele.
Võimalusi palju olukorra muutmiseks, parandamisel.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet