Sooviksin nõu, kuidas edasi käituda, probleem on emas. 27.11.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Mure siis selles, et emal käivad hood. Ta on endale pähe võtnud, et isal teine naine(kuigi see pole nii, isa ei tohi kuskil käia isegi ja telefoni ema võttis ka ära) ning kontrollib, sõimab, nutab ja siis üks hetk on täiesti normaalne ja need hood käivad väga tihti, kuna ma ise kodus ei ela, siis ei näe seda kõrvalt, aga kui külla lähen, siis on ikka päris hull. Miks ma kirjutan, on põhjus selles, et just nüüd nv läks asi päris hulluks. Samamood sõimas karjus ja üks hetk pani autoga kodust minema ja jättis koju kirja: Ärge otsige mind, isa seda tahtiski. Ja seda ta tegi 2 korda, et kihutas autoga ära, aga õnneks me sõitisme järgi ja saime koju ta tagasi. Ja räägib nuttes kogu aeg et tema ei taha elada ja ükskord ta sureb ikka, et seekord päästsime ta. Meie jaks on otsas ja ei oska midagi ette võtta, sest mure on suur ja kõigil pinge õlgadel. Mingi aeg tagasi kirjutas arst talle ka mingid rohud, aga ta ei võta neid ja isa rääkis, et vahel ähvardab ja vehib selle purgiga, et ta võtab neid rohte pihuga ja siis sureb ära. Mida ette võtta, kuna vend ütles talle, et tuleb arsti juurde minna, siis ta selle peale ütles, et tema ei lähe kuskile, et tal on kõik korras.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vajalik on psühhiaatri abi, psühhiaatriline ravi.
1) Psühhiaatri jutule. Head rohud olemas.
2) Kui ema jutule ei lähe, siis isa käigu ise jutul ja koos psühhiaatriga leiavad vajaliku tegevusplaani.
3) Kui on eluohtlik olukord (ähvardab end vigastada või tappa), siis kiirabiga kiirelt ennetada, viia psühhaatriahaigla vastuvõtuosakonda.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet