Suu närimine 21.11.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen hädas närvidega, aegajalt käivad üle tugevad ärevushood. Tunne nagu hakkaks surema. 10 min pärast kõik korras. Kaob söögiisu ja elutahe. Olen nende hoogude ajal palju jamasid korda saatnud, kuna kaotan normaalse mõtlemise. Ka vägivald pole võõras. Nii palju kui ennast mäletan, olen närinud sõrmi, kiskunud kandadelt nahka nii, et veri taga ja närin suud. Praegu olen suutnud 6 kuud mitte närida näppe ja kiskuda kandasid. Kuid suu närimine on kõige hullem. Kõik see segab tööd ja elu, oleks nagu mingi laksu all kui närimine intensiivselt toimub, suus vere maitse ja kui keegi segab, et pean rääkima siis vihastun. Mul on 5 tütar ja naine, kuid nemad pole nõus sellise haigusega koos elama, sooviks abi, et noormalselt edasi elada.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1. Väike kuur AD-d,
2. regulaarne sportlik tegevus,
3. psühhoregulatsioon,
4. tera-tera haaval tervise viljasalve uusi teri
5. vt minu rmt. "Väljavalitu" Tervisemaja soovitusi ja neid siis rakendada.

Tegudele,
Jüri O.-M. Ennet