Mis edasi? 21.11.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Sooviksin nõu, mida edasi peaks tegema, kuigi eelmist nõu ma kuulda ei võtnud, siis seekord kavatsen seda teha.
Käisin ka psühhiaatri juures, aga seal ma nagu enamus asju ei tunnistanud ega ka rääkinud, rääkisin ainult õnnetusest ning tervise muredest, mis on mind hakanud kimbutama augustikuust ja ka tunnistasin, et tarvitan edasi kanepit ja alkoholi, psühhiaater ütles pean need maha jätma ja hakkama ka rohte võtma ( kõrgenenud vererõhutõbi avastati augustis ), aga ma ei lubanud ka seal ,et hakkan võtma ja kui ära tulin, leppisime kokku, et kui ise tunnen, et midagi on valesti ja pole normaalne, siis paneks uue aja, aga ma tean, et midagi on valesti, aga lihtsalt ma ei oska midagi teha ja ka öelda seda. Kuna ma rääkisin õnnetusest, siis on nüüd selline tunne, nagu see just oleks alles olnud ja tegin kanepit ning jõin jälle rohkem.
Ma ei kujuta ette ka, mis saab, olen aru saanud, et abi on vaja, aga ma ei oska kuidagi seda abi vastu võtta. Ning hirmutamine halvatuste ja asjadega, kui rohtu ei võta, ei huvita ka mind, lihtsalt ükskõik.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

vt eelnev vastus
Igaüks on ise enda õnne sepp, valik on Sinu!

Kaastunde-nuttu nurudes ei lahene probleemid.

Võitlus, elutahe, enda ületamine - selles asja tuum, siit tuleb tulemus.

Sportlane harjutab, et enda rekordit parandada, et teisest parem olla, näitleja harjutab, et tükk selge oleks ja etendusel rahvas saalis vaimustusest oigab!
Treenima, harjutama, ennast ületama pead sinagi.

Lõpeta nutu-ellatamine ja hakka tegutsema! Koostöö psühhiaatriga.
Jüri O.-M. Ennet