Lapsel paaniline hirm hambaarsti ees. 18.11.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Mure 3,5 aastase poisiga. Hammast oleks vaja ravida, kuid 2 korda (teine ja kolmas kord) on juba nii arsti juures käidud, et laps ei tee suudki lahti, viimane kord lausa keeldus tooligi istumast. Ei aita mitte kellegi poolt öeldud julgustussõnad ega meelitused. Lihtsalt ei tee suud lahti. Mida soovitaksite sellises olukorras ette võtta - hammas vaja ju korda teha?

Ette tänades.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Probleemsete laste-noorte (mingi psüühikahäire jms) puhul kasutatakse narkoosi-sarnast lähenemist. Hambatohtrid peavad teile siin konkreetseid lahendeid pakkuma.

Igakülgne lapse hingeelu rahustav tegevus on kindlasti kasuks - alates korralikust unest, õigest toitumisest, kehalisest aktiivsusest, kodurõõmust.

Lastepsühhiaatri jutul võiks ka ära käia - selgub hirmude spekter, tekivad uued mõtted olukorra lahendamiseks.

Igale probleemile on lahendid olemas!
Jüri O.-M. Ennet