Borrelioosi ärevushäire 16.10.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, paar kuud tagasi avastati siis äge borrelioos, mille ravi 20 päeva doxy-M-ratiopharme sai võetud. Nüüd on see läbi ja tekkinud on tugevad ärevushäired koos peavaludega. Mis oleks kõige parem vahend selle vastu? Palderjani tabletid või on asi nii kaugel, et elus esimest korda sööma hakkama AD, mida arst välja kirjutas -zoloft?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Esimene käik on neuroloog ja temapoolsed soovitused.
2) Perearst ja üldanalüüsid (Borrelioos oli, aga võivad päevakorda tulla veel: a) selle jääknähud, või siis uued somaatilised (kehalised) häired.
3) Psühhiaater saab aidata somato-psüühiliste häirete korral.
4) Iga tera tervise varasalve on kiiduväärt, ka väike terakene (väike kübemeke silmas teeb palju vaeva ja muudame märki - isegi väike tervisekübe võib rohkelt head teha (nagu katalüsaator keemiliste reaktsioonide puhul).
Lahendid on ju olemas!
Jüri O.-M. Ennet