Rohtude kõrvalmõjud 14.10.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Käisin psühhiaatri vastuvõtul depressiooni ja uinumisraskuste tõttu. Kuid nüüd probleem selles, et ei talu rohtu. Kirjutati Nycofloci, hommikul ja ööseks Truxal ja Bromazepam. Helistasin ka tohtrile, kuid tema väitel ei tekita need väljakannatamatut enesetunnet. Sain võtta vaid 4 päeva, rohkem enam ei kannatanud välja. Andke nõu, mida teha ja kumb neist kahest võib tekitada halva enesetunde, Truxali olen ka enne võtnud, sellega probleeme pole. Enne olen kasutanud vajadusel Tazepami ja Xanaxit.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Rohud toimivad laias spektris erinevatele inimeste sarnaselt, aga igaühe jaoks on ka mingid väiksemad-suuremad iseärasused. Seega rohu toimet tuleb indiviidist lähtuvalt hinnata.
2) Mitme rohu samaaegsel tarvitamisel võib organism veidi segadusse minna - koosttoime võib hoopiski midagi uut juurde lisada. Seega - tunneta (võta) rohte eraldi (kui psühhiaater peab vajalikuks mitme rohu võtmist), ühte hommikul, teist lõuna ajal või õhtul. Või vaheaeg olgu vähemalt 1,5-2 tundi.
3) Rohtu võetakse selleks, et inimesel parem oleks - parem nii kehaliselt kui ka psüühiliselt. Enesetunne on seega oluliseks mõõdikuks, enesetunne näitab ravimi õigsust, raviannuse parajasust.
4) Seega - õige rohi, millega kaasneb enesetunde-une paranemine ja muidugi muud nipid-harjutused ning eluviisi muutuseni välja.
Head tegutsemist soovides,
Jüri O.-M. Ennet