Pikk uni 03.09.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Viimasel ajal olen märganud, et mu uneaeg on väga pikk. Kuskil 13 tundi päevas. Tavaliselt lähen magama suht hilja ning ärkan 13 tundi hiljem keset päeva. Kasutan ka äratuskella, kuid selle panen ma iga hommik lihtsalt kinni ja magan edasi. Juulis lõppes mul ka antidepressantide 6 kuu pikkune kuur (Escitalopram.) Antidepressandid aitasid, kuid pärast ravi lõppu läks kõik jälle allamäge. Ärgates tunnen alati väsimust, mis kaob mõne aja möödudes. Millest selline unevajadus tingitud on? Mida teha?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1000 ja 1 korda olen öelnud - AD-st üksi ei aita, selline ravi ei muuda asja olemuslikult.

1) Rohi, harjutused, aurkatla kolm aspekti (aur välja, katel tugevaks, auru tekkega seonduvad probleemid), 2) aurukatla viis katelt (hingeline, psüühiline, somaatiline, sotsiaalne, religioosne e Maailmavaateline Püsi leidmine),
3) 3E printsiip (ennistamine e ravi, Edendamine e trenn, Ennetamine e profülaktika).
Võimalusi palju, AD-st üksi ei piisa!
4) Ja kaks vankrit (eriala-töövanker /milles oled andekas/ ja lapsevanker vaja vedada e elusihid paika.
Kõige selle kohta vt eelnevad, vt minu raamatust "Väljavalitu", alusta Tervisemaja ptk-st.

Austa Esivanemaid kaugete aegadeni välja - tänu neile oleme me olemas, on meil ELU!

Head harjutamist!
Saa tervemaks ja tugevamaks, leia oma elu-vankrid
ning tule ka minu 100. sünnipäevale - 25.VIII 2043
Sihid peavad kaugele ulatuma!
Jüri O.-M. Ennet