Energiajookide pidev tarbimine 27.08.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Ei ole siiani saanud kellegi käest arukat vastust energijookide ohutuse kohta, mida tarbin pea iga päev mõne purgi. Kas see on sõltuvust tekitav ka pikema aja jooksul ja on need ohtlikumad tervisele kui tavaline kohv? Kuna mu töö on vaimselt pingeline ja väsitav, ei ole ma suutnud neist loobuda töö juures. Mis teie arvate, kas nendega enese turgutamine tasub ikka ära või peaks piirduma ainult kohviga tervise seisukohast?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Thephrastus Bombastus Aureolus Philippus von Hohenheim e. Paracelsus ütles, et
iga aine on mürk. Aine mürgisus sõltub tema annusest.

Mina ütlen, et
iga aine, iga olukord, iga situatsioon on ka ravim-karastaja, kui me neid kasutame õigel ajal, õiges kohas, õiges vahekorras, Õiges Annuses!

Osa nn mürke on ju arsti kaudu kasutuses ravimina (mürk haiguse vastu).

Inimeste tundlikkus ja elukeskkond ja tervis on erinev, sellest ka igasuguste jookide toime on isikupärane ning normist haiguslikuni mineku piir erinev.

Tervislikku eluviisi ja pikka iga soovides,
Jüri O.-M. Ennet