Sõbra alkoholiprobleem 19.08.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Tahtsin teile kirjeldada oma sõbra olukorda. Nimelt ta töötas 1,5 kuud ühel objektil ilma lepinguta. Seal oli kõik töölised rohkemal või vähemal määral regulaarsed alkoholi tarbijad. Ka sõber ei suutnud sel ajal alkoholi liigtarbimisest hoiduda ja töötas iga päev õllese peaga. Nüüd, kui töö lõppes hetkeks otsa nädal aega tagasi, otsustas ta, et enam ei tarbi mõni aeg tilkagi alkot. Nüüd juhtus temaga selline asi: ta lihtsalt minestas hetkeks 3 päeva pärast tööl käimise lõpetamist minu juures olles ja ülejäänud aja on kaevanud ta mulle telefonis rääkides pidevat iiveldust ja nõrkust püsti seismisel ja samuti värinat kehas. Kas tegu võib olla järsust alkoholi loobumisest ja ei tohiks nii järsku järgi jätta? Või on probleem milleski muus? Olen ta üks paremaid sõpru ning muretsen samuti ta seisundi pärast. Kas on võimalik et tal on alkovõõrutusnähud ja lähevad ilma ravita ära? Praegu on ta kodune ja on nädal kaine püsinud. Varem ta niimoodi iga päev pole joonud.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Poolteist kuud alkot igapäevaselt - alko-tõbi ongi kaela sadamas. Kui tõbi, siis ka kaebused. Mõni haigestub rutem, mõni veidi aeglasemalt, "puupead" peavad õige kaua vastu.
Loomulikult ei tohi enam peale võtta.
Perearst: kas vererõhk korrast ära, kas maks või pankreas on veel "jommis" jne. probleemid.
Tervislikud eluviisid ja kained sihid!
On ju võimalik kainelt elada ja töötada.
NB Igapäevane võtmine on kurjast, väga kurjast!

Parimat sovides,
Jüri O.-M. Ennet