Solvumine partneri peale 07.08.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.

Mure seisneb selles, et olen partneriga koos olnud pea 8 kuud ja viimased kuu aega on mul järsku tekkinud iga asja peale solvumine. Kui ta ei käitu nii, nagu ma tahaks, või ütleb midagi naljaga/tõsiselt, mis mulle ei sobi, solvun ta peale enamiku ajast meelega. Ma nagu otsiks pidevalt ta tähelepanu ja see tekitab meie vahel väga suuri pingeid. Oleme sellest rääkinud ja ma olen ise ka aru saanud, et asi on minus, aga ma ei oska kuidagi end parandada, sest see tuleb pidevalt automaatselt. Kui olen solvunud, siis partnerist välja ei tee ja vaikin. Teda teeb närviliseks, et ma ei räägi, miks ma mossis näoga olen jne. Küsimus oleks, et kuidas sellest pidevast solvumisest vabaneda ja kas see on lihtsalt mingi faas, mis peaks vanusega mööduma?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Inimene vajab eneseusku
(jääda rahule endaga, seeläbi ennast ise kiiduväärseks pidada ja vajab ka seda,

et teised (lähedasem) temaga rahule jääks ja kiiduväärseks peaks).

Lähisuhte osas on oluline - olla Ise. Kui sõbra Ise ja enda Ise suhtlemisel ühisosa piisavalt suur on, siis kõik laabub. Kui aga ei, siis tuleb (on soovitav) keegi teine leida (Ilmas leidub teisigi, kes sama hell ja hea..).
Kui me enda isikupära, enda Mina eirame, ignoreerime ning tema isikupära olemust ei arvesta, siis sellest head "suhtlussuppi" ei tule.

Aeg näitab suhte harmooniat, s.o. Mina-Tema sobivust, kuivõrd on ja tekib Meie, s.o. ühisosa.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet