Emotsioonid 04.08.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mis teha, kui emotsioonid puuduvad? Ma tunnen, et mu emotsioonid on väga minimaalsed. Paljudest asjadest ma ei oska rõõmu tunda nagu teised. Nt kui midagi juhtub, siis ikka inimesed muutuvad teistsugusteks, aga mina jään nagu tummahammas passima, kõik jätab külmaks. Loodan, et saate mu mõttest aru. Naeran väga harva mõne nalja üle. Tihti ei saa jutu pointist aru, kõik jõuab kuidagi aeglaselt kohale. Tahaksin olla ka rõõmsameelne inimene ja emotsioonikas.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Emotsionaalsust edendavad Loodus, lemmikloomad, inimesed. Emotsionaalsust arendab lähedaste ja kaaskondsete aitamine - andmiserõõm.

Depressioon ja Rõõm on meie eluvankri ees paarisrakendis - depressiooni vähendamisel rõõmu osakaal suureneb.

Oma võimetele kohase elusihi leidmine ja selles sihis liikumine - suur rõõmuallikas.

Kehaline edenemine - Terves kehas terve emotsioon! (vaim jne).

Lukustatud rõõmu saab teatud juhtudel avada ka psühhiaatri abi ja arstirohu kaasabil.
Kuskilt tuleb kohe alustada, tegutsemine viib muudatusteni!

Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet