Probleem keskendumisega 24.07.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Mul on mure jutu mõttest aru saamisega, keskendumisega, jutt nagu ei jõuaks mulle ajusse. Mul on pidev väsimus ja masendus on ka sage probleem. Ma ei suuda end välja puhata, ärkan alati väsinult, ükskõik kui kaua ma ka ei magaks. Üldine füüsiline olek on loid. Mu mälu ei võta fakte kinni, mulle ei jää asjad meelde ja unustan enamiku asju.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1. Kas vererõhk on liigselt madal? Veresuhkur? Alustada perearstiga.

2. Depressioon ja mälu-õppimine on omavahel tihedalt seotud. Psühhiaater aitab ja siis selgub ka muude asjaolude olemasolu või mitte olemasolu.

3. Alko-narko probleemid? Nendele koheselt täieline Ei!

4. Mälu"sahvreid" on mitu: protseduuriline, semantiline, episoodiline, praiming.
Protseduuriline e kehaline mälu on arenguliselt nagu teiste mälude vundament.

Seega - Terves kehas terve mälu! - see on minu lühi-loosung teile. Sellega saate kohe alustada.

5. Minu Palve-Meditatsiooni esimene samm parandab oluliselt aju verevarustus, vabastab liigseist pingeist, seega - kohe rakendatav ja toimiv.

Rõõmsameelset tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet