Kõhus keerab ja hapnikupuudus 22.07.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
olen 19aastane neiu, sünnitanud 8 kuud tagasi. Mure selline, et pidevalt kõhus nagu keerab, see ei ole toidust. Ma kirjeldaks seda ``keeramist`` rohkem sellega, et ma nagu kardaks, et midagi juhtub kohe ja selle tõttu keerab pidevalt. See on sama tunne, kui ehmud ja mõtled umbes, et appi, mis küll oleks võinud juhtuda...Mul on see tunne igapäevaselt, põhimõtteliselt peale sünnitust algas, väga ebameeldiv on, ma kuidagi nagu ise tekitan seda või ma ei oska öelda. See häirib mind väga.
Pidevalt on tunne ka, et on hapnikupuudus ja seetõttu pidevalt ka see kõhus keeramine kuna ``kardan``, et kukun kokku. Ehk on see psühholoogiline, ma ei oska öelda.
`Keerab nabast ülevalt poolt.
Vahepeal on õhtuti ka südames pistvad valud, need ei kesta kaua, algas see umbes 1-2kuud tagasi.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaater saab aidata, arstirohtu vaja veidi võtta.
See probleem on kõrvaldatav.

Terves kehas terve vaim (enesetunne)! - see printsiip on ikka kehtiv.
Kerged kehalised harjutused esialgselt ja siis ka psühhoregulatsiooni harjutused.
Ikkagi psühhiaater ka ja väike rohukene abiks.

Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet