Lõhestunud isik 22.07.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kas mul võib olla lõhestunud isik? Sõpradega rääkides olen hästi energeetiline ja aktiivne ja vahel tunne, et ei saagi seda kontrollida. Räägin vahetevahel endamisi peas. Kõige jubedamad hetked on, kui tuleb selline tunne, et ei tea, kes ma olen ja mis ma teen, see paanikahoog kestab umbes 10-15 sekundit.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Räägi oma probleemidest Emale ja ühiselt leiate õige lahendi. See aitab.
Õigel ajal magama ja piisav uneaja pikkus - aitab. Viibi palju õues, jookse, mängi, tee sporti - aitab.
Tee ka minu harjutust - aitab pingetest vabaneda, tõstab enesetunnet, parandab mõtlemist.

Enneti Palve-Meditatsioon
Esimene PALVE – Ringutus-Sirutus ja Lõdvestus

Ringutan-sirutan end Taevatähe e. Taara poole (Taara on hindi keeles Taevatäht).
Käed üles, kõht sisse, rind ette, õlad taha, pea kuklasse, naeratus näole.

Siis lõdvestus. Siis rahulikult painutus ette alla, kael-õlad pingevabad (“Pea ripub
pingevabalt nagu Tootsi Maakera nööri otsas”), lõdvestub ka lumbo-sakraalne e.
vööpiirkond.
Lõdvestub kogu keha!
Tagasi lähteasendisse (püstiasendisse): “rullin end püsti, sirutan end”.
Harjutuse eesmärk: keha ja mõttemaailma lõdvestumine ja hingeelu rahustamine.

Palveharjutust teen rahulikult, õndsalt. Alustan 3-5-7 korrast, kordade arvu järk-järgult
päeva-paari tagant suurendades. Leian endale ise sobiva korduste arvu.

Erinevaid isiksuseomadusi on igal inmesel, aga see ei ole ju isiku lõhenemine. Ei ole.

Kaunist suve sulle soovides,
Arstionu J.E.