Negatiivne energia 01.07.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Nimelt, peas on kogu aeg muremõtted ja negatiivsed mõtted. Ei suuda mitte milleski enam head näha, tänu paanikahäirele, millega käisin ka Teie vastuvõtul (pidev kõhulahtisus, kui kuskile lähen). Olen pidevalt väikse lapsega kodus, suures stressis, nutan, enesetapumõtted kipuvad pähe, võtan tilkasidm, mis te kirjutasite, teen Palve meditatsiooni, miski ei aita. Ei näe enam olukorrast väljapääsu, suhted kõigiga halvenevad, elukaaslasega samuti, olen vajunud musta auku. Ei tea enam, mida teha

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tööd omavahel jagada ja koormat ühiselt kanda.
Julgust peab olema, et asju veidi uutmoodi korraldada ja julgust peab ka puhkuseks olema. Puhkus taastab jõu!

Esivanematest keegi ka veidi appi kutsuda ja teadmine, et nad tulevad on ka suur abiline.

Arstirohi on abiliseks, et liigsest pingest vabaneda ja kergemini lõõgastuda.
Minu harjutus - rahulikult, aeglaselt, ringutades-lõõgastudes - õndsalt. Kindlasti aitab.

Elukaaslasega koos leida olukorrale hea lahendus - rõõmsameelsus lisab jõudu.
Tõid jagada, ühiselt, julgus öösel puhata ja päeval lõõgastushetki leida.

Elus - järelikult kõike annab vajalikul suunal muuta!
Raskused teevadki meid tugevamaks (Fr. Nietzsche).
Sellesest mureaugust saate välja!
Rõõmupäikest soovides,
Jüri O.-M. Ennet