Nooruki depressioon 06.06.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere dr. Ennet!
Minu 16aastasel tütrel diagnoositud depressioon ja 3 nädalat saanud ka ravimit (Seronil 20 mg ja vajadusel Ketipinor kuni 75 mg päevas) kasutab vaid õhtuti 25 mg magama jäämiseks. Elame Soomes ja kuna keelt nii täielikult ei valda, on raskusi kogu arstide jutu mõistmisega. Tütar oli nädala ka haiglas, aga kirjutati akuutosakonnast välja. Olukord pole paranenud, enesetapumõtted, enese lõikumine jätkub, arst ütleb, et ravi toime ei saabu kohe. Aga 3 nädalat on juba kannatatud ja minu meelest agressiivsus on kasvanud. Kas teie meelest oleks õigustatud rohu vahetus? Tean, et eesti arstid kirjutavad noortele Zolofti, lugenud siit netist, ja see on paljudele hästi mõjunud. Huvitaks teie arvamus, kas oleks juba aeg proovida uut ravi?
Lugupidamisega

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Soomes väga palju Eestimaalt sinna läinud psühhiaatreid - nende jutule mingegi! Internetist leiate.

Ravimite e-suhtlemise teel määramine-soovitamine antud küsimuses väga komplitseeritud.
NB Enesetapumõtete korral (plaanimise korral eriti) on vaja koheselt pöörduga Psühhiaatriakliiniku valvearsti jutule. Koheselt!
Tegutsege!
Jüri O.-M. Ennet