Alkoholi probleemid 31.05.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Olen aastaid abielus mehega, kellel on viimase kümne aasta jooksul tekkinud süvenev alkoholism. Purjus peaga sõitmise pärast on ta viibinud vanglas, vanglast tulles oli abikaasa umbes pool aastat täiesti kaine. Ent peale seda hakkas ta vaikselt rääkima imelike asju teisest maailmast ning maailmavalitsemisest. Aasta-aastalt on need jutud muutunud utoopilisemaks, ta rääkis neid vaid kodus. Mina ja tütar ei pööranud neile juttudele erilist tähelepanu, püüdes talle selgitada, et selliseid asju ei ole olemas. Nüüd on ta piisavalt julgeks muutunud ning räägib neid purjus peaga ka sugulastele. Mees väidab, et tema hoidis ära maailmalõpu, hirmutas kord ka tütart, kui too lendama läks, räägib ka oma tundmustest, kuidas hing teda puudutas, neid jutte on palju. Tööd ta väga teha ei soovi, sest arvab, et maailma pàästmine ongi tema töö. Vabatahtlikult ta ravile ei lähe.
Kas tegemist võib olla depressioniga? Mida ja kas ma teha saaksin?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaater oskab abi anda. Probleeme kaks:
a) alkoholism ja sellest tulenev;
b) eelnevast esile kutsutud (või ka muidu esile kerkinud) psüühikahäire (ebareaalne-vale mõttemaailm).

Vajalik on psühhiaatri abi, psühhofarmakonid.
Loomulikult ka kõik muu tervislik eluviis on kasuks.
Arstirohi on vajalik.

Kannatlikkust ja tegutsege!
Jüri O.-M. Ennet