Magamatus 15.05.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Viimased 2 kuud pole ma saanud enam korralikult magada, vahel olen 3-4 päeva järjest üleval ja kui magama jäängi, näen ainult halbu unenägusid ja ärgates katab keha külm higi. Milles võiks probleem olla?
Olen tahtnud panna aega kinni psühhiaatri juurde, aga pole julgenud, kuna ei tea, kas on võimalik välja uurida, et olen seal käinud. Töötan sellisel alal, kus psühhiaatri või psühholoogi külastamisest teadasaamine tööandja poolt tekitaks kindlasti mingi konflikti.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Depressioon - ma ei maga, ma ei söö lauluviisil on see asi meil teada. Unehäired kindlasti, aga söömisega on nii, et mõned hakkavad v.palju sööma ja teised jällegi ei söö ning kaotavad kehakaalu.

Otsustamatus e psühhasteenia on kindel unehäirete tekitaja.
Edasi tulevad elakõlad sotsiaalses elusfääris või kehalise tervise osas või psüühika mõned häired.

Väike annus AD (und soodustav variant) on suuresti kasuks.
NB Arst ju tööandja jutule ei lähe ja inimese unehäirest "leelotama" ei hakka. Ja siis harjutused, psühhoregulatsioon.

Aga eelkõige põhjused välja selgitada ja neid siis parasjagu muuta.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet