Juuste keerutamine, küünte närimine, huulte nokkimine jm 23.04.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Ma olen nii kaua, kui ma mäletan, keerutanud juuksesalku sõrmede vahel, närinud küüsi (millest sain end õnneks võõrutatud), nokkinud küünenahku, närinud seestpoolt põski ja närinud/nokkinud huuli. Asi läheb eriti hulluks, kui on pingeline olukord (näiteks eksam) või kui mõtted on suunatud kuhugi (näiteks filmi vaatades).
Enamik nendest tegevustest jätab koleda tagajärje ning ma tahaks väga neist kommetest lahti saada. Olen lasknud sõpradel asjale tähelepanu pöörata sel hetkel, kuid vahel ei saa ma isegi aru, ei mõtle, mida ma teen.

Ette tänades

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Juuste näppimine. Teha poisipea soeng.
Küüned... Kodus kanda õhukesi sõrmikuid.
Suu ja põsed. Kasutada närimiskummi.
Kõige eelnevaga peab kaasnema ka psüühiline sisendus ja kujutlus.
Peab kaasnema AD kuur, psühhoregulatsioon, et liigseist pingeist vabaneda.
Vastuvõtule,
Tallinnas registratuuri tel 1900
Parimat soovides,
jüri O.-M. Ennet