Rinnus valu 15.04.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, juba teist kevadet on tugev valu rinnus. Nagu keegi suruks rinna peale. Vahel ka õrnad värinad. Olen käinud korduvalt perearsti juures ja tehtud südamefilm, mis näitab, et süda on korras. Kirjutati rauatabletid (raud oli madal), maoroht (tihti kõrvetised, kakub üles) ja südamelihase tugevdaja, mis on aidanud nii palju, et iga asi enam hingeldama ei aja, kuid valu rinnus on aina tihedamini. Oskate äkki soovitada, mida järgmiseks teha või kuhu pöörduda? Perearsti juurde enam minna ei taha, sest iga kord selgub seal, et kõik on nagu korras. Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Hingeelu (emotsioonid), meele-elu (psüühika), antud isiku jaoks liigne somaatiline pingutamine, sotsiaalsed probleemid (töötus, töö, töötasu, pangalaenud, eraelu-pereelu ja muud ühiskonnaelu "rõõmud" võivad tekitada ja tekitavad valu südames ja see toime on on oluline.
Kui nende valdkondade mõju annab muuta, siis seda kindlasti teha.

Sotsiaalse elu küsimusi - need inimesele mitmeid-mitmeid kordi olulisem, kui seda arvatagi osatakse - saab lahendada ühiskondlik-poliitilise aktiivsus kaudu, valimiste kaudu. Kui aktiivne ei ole, siis need tegurid ei muutu!

Somaatilisi funktsioone saab mõjutada kehaliste harjutuste kaudu (alul nagu ravivõimlemine, hiljem juba jõukohane kejhaline aktiivsus). Õige tiot ja kehakaal jms. on oluline.

Meele-elu (psüühika) - elusihid-prioriteedid paika panna, otsustamata asjad (psühhasteenia e otsustamatus) ära otsutada jms. reguleerida.

Psühhoregulatsioon - mõju eelkõige hingeelu ja meele-elu korrigeerimisele.

NB Iga tera tervise varasalve on kasuks - neid võimalusi kasutagegi! Võimalusi ju väga-väga palju!

Tedmised olulised, nende rakendamine aga veelgi tähtsam! Kui me oma teadmisi ei rakenda, siis oleme nö Õpetatud Jobud.

Tegudele ja Mona-Linda naeratus näole.
Jüri O.-M. Ennet