Enese lõikamine 04.04.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Mul on selline mure, et ma lõigun end... seda teavad ainult paar mu väga lähedast inimest, kes muidugi ei taha, et ma seda teeks. Aga ma lihtsalt ei suuda... kui ma ärritun või olen kurb, siis see rahustab mind, kui ma saan endale viga teha...

Mu sõbranna soovitas mul psühholoogi juurde minna... Kas see on vajalik? Ma ise ei tahaks minna... mulle ei meeldi oma muresid teistega jagada. Ma pigem kogun kõik enda sisse ja üritan naeratada.
Mul on ka nutuhood. Mõni päev lihtsalt on nii, et ma nutan tunde ja ei suuda järgi jätta. Siis ma mõtlen kõigele halvale, mis haiget teeb ja vigastan end jälle tahtlikult... Ka koolis on õpetajad märganud, et ma olen vahepeal nö "liimist lahti". Kas mul on mõtet pöörduda psühholoogi poole? Ma saan ise ka aru, et see ei ole mõistlik mida ma teen.. ja minu käest on küsitud, et miks ma seda teen. Minu vastus on alati olnud, et see rahustab...

Alles hiljuti läksin tülli ka enda väga-väga hea sõbrannaga, ma ei mõista,
miks ma seda teen...Mida ma tegema peaks? Palun aidake...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Soovitan psühhiaatri jutul ära käia ja siis saad palju hingeabi.
Korralikult puhata ja piisav uni - rahustab.
Võimalusel mingi kehaline trenn või muu kehaline aktiivsus - rahustab.
Kindlasti tee minu Palve-Meditatsiooni esimest sammu - rahustab. Teen seda harjutust ise ka iga päev, õhtuti - rahustab.

Esimene PALVE – Ringutus-Sirutus ja Lõdvestus
Ringutan-sirutan end Taevatähe e. Taara poole (Taara on hindi keeles Taevatäht).
Käed üles, kõht sisse, rind ette, õlad taha, pea kuklasse, naeratus näole.
Lõdvestus. Siis rahulikult painutus ette alla, kael-õlad pingevaba (“Pea ripub
pingevabalt nagu Tootsi Maakera nööri otsas”), lõdvestub ka lumbo-sakraalne e.
vööpiirkond.
Lõdvestub kogu keha!
Tagasi lähteasendisse (püstiasendisse): “rullin end püsti, sirutan end”.
Harjutuse eesmärk: keha ja mõttemaailma lõdvestumine ja hingeelu rahustamine.
Palveharjutust teen rahulikult, õndsalt. Alustan 3-5-7 korrast, kordade arvu järk-järgult
päeva-paari tagant suurendades. Leian endale ise sobiva korduste arvu.

Räägi oma probleemist ka Vanematele!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet