Ärevus, paanikahäired, depressioon ja muud hädad 04.04.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Teen lühidalt.

Ärevushäired diagnoositi ~5a tagasi.
Mitmed korrad on tehtud südame uuringud, vereproovid jms.
Ainuke asi mis leiti, et vedelikupuudus & nüüd hiljuti, et veri paks.
Samuti ka lisajuhtetee südames.
(hemoglobiin 171, 136-163 normaalne).
Söön nüüdsest Symbral AD'si, Nebiletti pool tabletti päevas + Aspirin Cardiot (Vere vedeldamise jaoks).

Minu probleem järgmine. Olen piinelnud need kõik aastad ilma rohtudeta, nüüd hakkasin sööma (Sealhulgas ka AD'd). Südamekloppimine on ära kadunud enam-vähem, kuid väga kehva on ikka + juurde lisandub mitmeid sümptomeid.
Hetkel:
1) ''Pea käib ringi tunne''
2) Südame kloppimised, südame rütmihäired (vahel tihti, vahel nagu ka praegu pole neid üldse ollagi)
3) Süda taob kurgus (Kuulen nagu paremast kõrvast/mandlist tukseid vahel kui liigutan kiiremini, just püsti tõustes või trepil kõndides).
4) Sisemine värin, erutun kergesti, vihastun ruttu, närvitsen pidevalt jms
Ma ei hakka kogu rodu tooma, mis siin on, te ehk teate ma arvan.

Põhimure on need sümptomid, mis on lisandunud viimase 5 kuu jooksul (just selle talvega jms)

Mingi aeg ei talunud kõrvad ''teatud helisid''. Isegi tuttavate juttu aeg ajalt ajas krõvad valusaks. See kõik juhtus peale seda kui 2 nädalat tööl muusikat kuulasin kõrvaklappidega (mürane töö ka).

Aga kui purju jõin end (peol vms). Siis oli hea olla, ei pannud tähele.
Nüüd suurem valu möödas, perearst vaatas kõrva, kõik korras.

[Siit edasi postitan ka neuroloogile]

6) Pidev tolmuhaisu tunne ninas. Kohati
Väga tundlik lõhnadele

Pmst ma tundlik paljude asjade vastu (just lisandunud viimase ajaga).

7) Viimasel ajal valusad torked/välgud peas. 1. Kord lõi nii terava valu kukla piirkonda, et peaaegu oleks pildi tasku löönud. Peanahk suriseb aeg-ajalt ka.
TALVEL EI OLE MA KORDAGI MÜTSI KANDNUD, AINULD KAPUUTSI. [Lisan igaks juhuks].
Peavalusid ei esine, ainult teravaid torkeid mõned korrad päevas, üldjuhul tunnen, et järjest rohkem tekib.

Minu point on see, et kardan Vähki/kasvajat jms. Jubedalt, uuringutele ei saadeta väga + ei julge ka. Otsin rahustust internetist, kuid kuskilt seda ei leia, pigem teeb hullemaks.
Enamus vähisümpotmid jms.

Kardan jubedalt...

Väga ei liiguta ka end. Päevad läbi istun arvutis + käin tööl [ainuke füüsiline mis teen, jah tean, et peaks tegelema trennidega + mitte suitsetama, aga ma lihtsalt ei jõua ja liiga palju eralus toimetada].

Kilpnääre jne kontrollitud, korras.
Ainuke asi siis oligi vereproovis, et Hemoglobiini tase natuke kõrge.

Pidevalt ka kurk kuiv/hääl kähiseb. [Kunagi sain diagnoosiks ka kroonilise kurgupõletiku, aga kurk väga terve olnud üle aasta aja juba]. Kuigi on ka mandlisse paar korda teravamat valu löönud, kuid väga ei sega.

Kardan jubedalt, olen paanik.

Kuid kõik need sümpomid peaga... mingi põletik vms peab ju olema.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vedelikku, vedelad toidud olgu menüüs.
Alkohol "kuivatab" organismi - organismi vedelikk suunatakse rakkudest alkoholi lahjendama ja tähtsate rakkude töö on häiritud, siit ka paks veri.
Kehaline tegevus ja südame-veresoonkonna järjekindel mõõdukas harjutamine. Jälgida kardioloogi soovitusi.
Ärevushäired - vt. eelnevaid soovitusi, kohtumine psühhiaatriga ja konkreetse raviplaani tegemine ning siis täitmine.
Tööl kaitsevahendid müra, tolmu jms vastu - pidevalt kasutada.
Muusika kuulamine vaikselt, loomuliku valjusega, rahustavas detsibellis.
Kurk ja kõri - sooja-soolaka veega kuristamine, igapäevaselt veidi küüslauku, sall ja peakate. Mitte karjuda.
Muud tervistavad elukombed.
Nagu näha, on tegevusvaldkondi hulgi.
Tervisepäevik aitab asju tähtsuse järjekorras kontrolli all hoida.
Tegudele,
Jüri O.-M. Ennet