Lapse äkkviha 22.03.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Palun nõu, kuidas või milline eriarst võiks aidata 4a11kuust poissi, kes lasteaias ägedalt protestib talle ebameeldivate tegevuste vastu: nt ei taha ettenähtud ajal õue minna ja õueriideid selga panna, hiljem ei taha õuest tuppa tulla ja võib õpetajat jalaga lüüa ning tema suunas sülitada, mõnes tunnis ei taha kaasa teha ning võib jätta ülesande poolikuks või teha lohakalt või kogu laua paberitest puhtaks pühkida, õhtul ei taha lasteaiast koju tulla ja protestiks poeb oma riidekappi peitu või tõstab laua õhku ja laseb kolksatusega maha kukkuda jms. Mulle on arusaamatu, miks ta nii teeb. Ise pole seda oma silmaga näinud, see on teiste jutt. Kodus olen kasutanud ettehoiatamist ja andnud aega korraldus täita, sama olen soovitanud lasteaias. Siiski, seal on palju lapsi ja vaja kiiresti täita korraldused. Mida ette võtta?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Täpsustage lasteaia-tädidega tema käitumise üksikasju ja ühiselt mõelge lahendite peale.
Nii Tallinna Lastehaiglas kui ka Psühiaatriakliinikus töötavad lastepsühhiaatrid ja psühholoogid - nendega on soovitav konsulteerida.

Rahulik õhkkond on kindlasti kasulik, teatud režiim on kasuks.
Piisav öine puhkus - loomulikult.

Heaga ja mängulisusega saab rohkem kui liigse "dirigeerimisega".
Kannatalikkust ja rõõmsat meelt,
Jüri O.-M. Ennet