Olansapiin 20.03.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
Kolm kuud tagasi hakkasin võtma ravimit olansapiin. Kogus on väga väike2,5 mg. Selline küsimus, et kas seda ravimit võib pooliku tableti veel pooleks ka teha, et saaks seda lõpetada? Iga kord peale võtmist tõuseb vererõhk ja süda hakkab puperdama, olen kuulnud seda, et järsku ei saa seda ravimit ära jätta, siis võõrutusnähud?
Võtma hakkasin rahustite võõrutuse pärast. Rahustitest nüüd vaba, ärevushäire ikka olemas, aga selle pärast võtan veel Cipralexi ka.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ravi tuleb kooskõlastada ma ravitohtriga - tema ju ravitavat on uurinud ja tunneb.

Minu printsiip - ravimi annusega tuleb "mängida", neuroleptikumide korral on see nn aken e. raviannuse kõigutamise piir koostöös arstiga paika pandud.
Rahustite, uinutite ja suuresti ka AD osas on see patsienpoolne "vabadusaste" ravimdoosi määrata veelgi suurem. Selline on minu ja patsiendi koostöö põhiprintsiip.
Koostöö oma tohtriga!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet