AD valik 23.02.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Hetkeseisuga kasutan ainult Xanaxi. Enne seda pikka aja jooksul olen tarvitanud Cymbalta-t alguses 30mg ja siis aasta jooksul suurendasin ööpäeva doosi kuni 60mg-ni. Kui täpsemalt, siis Cymbalta-t kasutan juba 1. a jooksul. Xanaxi juba 2 aasta jooksul. Samal ajal 1 aasta tagasi sain magamistablette, kuna Cymbalta sellega ei aidanud. Xanaxi Cymbaltaga ma koos ei kasutanud.
Hetkel tunnen, et on aeg ravimite väljavahetamiseks. Kuulsin Prozac-i kohta, kas see on tegelikult parem, kui ülevalnimetatud ravimeid? Või on ikka parem nt midagi sellest nimekirjast:
amitriptyline (Endep, Elavil, and others),
citalopram
escitalopram (Lexapro),
fluoxetine (Prozac and others),
mirtazapine (Remeron and others), - see ravi on minu arvates kõige sobivam
paroxetine (Paxil and others),
trazodone (Desyrel and others),
venlafaxine (Effexor

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kaugjuhtimise teel on konkreetset ravimit raske soovitada, inimesed on erinevad, probleemi raskus/kergus inimestel ka erinev.
Xanax ei ole AD, see on rahusti e trankvillisaator. Tal ka sõltuvust tekitav oht rohkel tarvitamisel.

AD-des, mis und soodustavad, soovitaksin Mirtasapiini-rea rohtusid või siis Amitriptüliini-rea rohtusid. Annusega tuleb "mängida" ja leida endale sobiv annus.
Vajadusel tuleb kasutada neuroleptikume hea une saavutamiseks.

Ainult arstirohu neelamisega probleemi ei kõrvalda! Harjutusi on vaja teha, eluviisi vaja muuta (vt. varasemaid soovitusi).

Unetuse tagamaid kindlasti vaja uurida, sest põhjuseid uneprobleemide tekkeks palju ja nn unehügieeniga on ka vajalik tegeleda.

Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet