Pisarateta lein 22.02.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Pika üliraske liigeshaigusega voodisse aheldatud õde suri aga ootamatult teise raskesse haigusesse. Ehkki oli teada, et pikapeale ka liigeshaigus lõpeb surmaga, oli lahkumine siiski ootamatult päeva pealt - lisandunud oli vähk ja see lõhkes kõhuõõnes.
Minu probleem on selles, et ma ei julge nutta, sest siis ei suuda ma enam nuttu lõpetada. Püüan kogu aeg end pingsalt mõtetest oma armsale õele eemal hoida ja pisarad kuivavad sellega enne, kui nad voolama hakkavad.
Tean, et leina endasse peitmine on vale, kuid ohjeldamatu nutt oleks samuti katastroof.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Nutt on parim hingepuhastaja, puhastab ka leinakurbusest.
Kui mure ikka vaevab, siis tohtrilt veidi AD-d (antidepressanti) küsida ja soovitatavalt und soodustava toimega.
Uni (puhkus) taastab nii kehalise kui ka vaimu- ja hingejõu.

Saatus tuli õe soovidele oma "kiire lõppmänguga" appi ja vähendas tema vaeva ja valu. Ärge seda ka unustage.
Aeg parandab hingehaavad, kaunis mälestus jääb!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet