Surma hirm 21.02.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kuidas saada üle surma hirmust, mis pidevalt peas keerleb? Hirm on pigem selle ees, et ma enam eksisteeri.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

= Ärevushäiretega kaasneb surmahirmu-tunnet,
= depressioon võib anda surmahirmu ja elutahte nõrgenemist,
= mitmed lahendamata psühholoogilised probleemid tekitavad ka elumõtte langust ja surmamõtteid.
= "Liigne" filosofeerimine võib anda nö ummikseisu elu-surma küsimustes.
= Religioosne "ülepingutamine" võib seda tekitada.
= Yoga pranayama oskamatu harrastamine võib halvasti mõjuda jne.

Psühhiaatri jutule ja ühiselt saate selgust olukorrast, selginevad olukorra parandamise võimalused-lahendid.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet