Kas see on normaalne estsitaloprami lõpetamisel? 14.02.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kas see on normaalne kui olen aasta söönud AD täpsemalt Escitaloprami ja nüüd arst leidis , et võiks proovida maha jätta. Vähendasime kogusi ja nüüd ei ole enam võtnu umbes kaks nädalat midagi. Ja nüüd on tekkinud kurku selline tükki tunne ja kõik lihased tõmbuvad kaelas, nagu keegi pigistaks kõrist kogu aeg. Need sümptomid ei ole kogu aeg, need tulevad hooti ja siis tekib ka selline tunne, et ei saa hingata. Tahakski teada, et kas see on normaalne ja möödub iseenesest või lõpetasin ma liiga vara selle ravi.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

AD kasutamine ilma harjutusteta, ilma uue hoiaku ("uued prillid") kujundamiseta-eluviisi muutmisaeta ei anna piisavalt häid tulemusi.

Kaebused on nagu valgusfoorid liikuluses - kaebus e. nn punane tuli fooris annab teada, et vanaviisi edasi ei või minna, peatu, mõtle ja tegutse uutmoodi.

Uutmoodi on vaja pingetest vabaneda (arstirohu kõrval ka lõõgastavad harjutused), uutmoodi enda keha ja psüühikat tugevdada (terves kehas terve vaim! ja positiivne-elurõõmus psüühikamaailm tugevdab ka tervist psühhosomaatiliste toimemehhanismide kaud).

"Elujõu mõõna-aastail lakkasin ma olemast pessimist" - F. Nietzsche.
Kaela (kukal-kael õlad ja lumbo-sakraalne piirkond) lõõgastumiseks on hea toimega minu Palve-Meditatsiooni esimene samm.

ENNETI PALVE-MEDITATSIOON
Esimene PALVE – Ringutus-Sirutus ja Lõdvestus
Ringutan-sirutan end Taevatähtede poole.
Käed üles, kõht sisse, rind ette, õlad taha, pea kuklasse, naeratus näole.
Lõdvestus. Siis rahulikult painutus ette alla, kael-õlad pingevabaks, lõõgastud. (“Pea ripub pingevabalt nagu Tootsi Maakera nööri otsas”), lõdvestub vööpiirkond - selja poolne osa.
Lõdvestub kogu keha! Oled täiesti rahulik.
Tagasi lähteasendisse (püstiasendisse): “rullin end püsti, sirutan end”.
Harjutuse eesmärk: keha ja mõttemaailma lõdvestumine ja hingeelu rahustamine. kaela piirkonna lõõgstus on siinjuures oluline.
Palveharjutust tee rahulikult, rõõmsameelselt, õndsalt. Alusta 3-5-7 korrast, kordade arvu järk-järgult päeva-paari tagant suurendades. Leia endale ise sobiva korduste arv, aga üle 10 ei ole mõtet.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet