Alkohoolik, kes ei saa abi andmise jaoks kainekski 12.02.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Minu vend (43a) elab üksi, teises linnas. Varem oli pereinimene ja tubli tööinimene, kel vahel juhtus ette mõnepäevane joomaperiood. Ema- isa aitasid tal toona tsükleid lõpetada ja kõik oli taas korras. Nii aastas kord- paar. Ema-isa surnud, abistajaid ei ole. Vend on juba 4 kuud järjest alkoholijoobes olnud. Pere ja töö on kaotanud. Kaineks saada ei taha ega püüagi. Kuidas toimida? Lihtsalt pealt käed rüpes eemalt vaadata ja oodata on hirmus tunne. Samas olin seda meelt, et ta peab ise tõusma...Nüüd on oodatud tõusu 4 kuud ja tänaseni on ta pidevas sügavas joobes...Vahel harva, kui ta minu kõnedele vastab, jääb mulje, et ta ei saa kahjuks reaalsest maailmast enam üldse aru... Mis saab?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Lähima psühhiaatri jutule ja siis koos teha "võitlusplaan". Ühisel saab vaagida ravimite küsimust, ühiselt sotsiaaltöötajaga saab vaagida sotsiaalsete probleemide lahendamist, ühiselt saab.. midagi ikka saab!
Kannatlikkust,
Jüri O.-M. Ennet