Raadio mängima vastsündinu toas 07.02.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Esimest korda emaks saanud vennanaine tuli sünnitusmajast ja talle soovitati lapse tuppa raadio mängima panna. Laps pidi harjuma müraga ja ei pidavat iga krõpsu peale üles ärkama.

Kas see on normaalne?

Kuidas see mõjub lapse psüühikale, kui raadio kogu aeg mängib?

Kas see ei ole sünnitusmaja poolt ebanormaalne soovitus?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Igast asjast võib kasu/kahju tõusta - kõik sõltub doseeringust. Ema sisetunne peab siin mõõdikuks olema. Mõnus rahustav meloodia vaikselt või näitleja rahulik koolitatud hääl - miks ka mitte teatud ajahetked. Aga laps peab ka muu olmega rahulikult kohanema. Olmehelid ei tohi olme-Müraks kujuneda.
Laps peab ka vajaliku tundide arvu rahulikut magama-puhkama.
Emainstinkt on mõõdupuuks, ema hääl on noodivõtmeks.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet