Kuutõbisus. 06.02.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.

Mul siin on juba päris pikemat aega, aastaid, olnud uneskõndimise "häire". Vahepeal on üsna okei, ei kõnni üldse, aga nüüd viimasel ajal on jälle hood peale tulnud. Olen 2 korda maal öösel õues käinud, elektrikilbi kallal uurinud midagi ja niisama ringi tuianud. Viimasel ajal ka kole palju jutustama hakanud.
Olen ise enda tõestuseks, et ma neid asju teen, kuna keegi pole varem kuulnud-tähele pannud, et öösel midagi toimub. Ma näen midagi unes, aga reaalis hakkan asju edasi tegema või siis ma näen unes kedagi ja hakkan temaga rääkima. Samas, mõistus ütleb, et ma pean tegelikult magama selle asemel, et ringi tõmmelda. Paljud räägivad, et järgmiselt päeval nad ei mäleta, mida öösel tehti, aga mina mäletan. Uni ja reaalsus käivad kuidagi käsikäes.
Nüüd viimasel ajal päris mitmeid öid järjest nii ja see on lõpuks üsna kurnav. Mitmeid päevi järjest lihtsalt pea valutab, kuna pole ilmselt korralikult saanud end välja puhata.

Kuidagi ülikeeruline on sellist asja seletada. Kas on mingit "ravi" sellele ?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Igasugune tervislik eluviis tuleb kasuks, korralik töö/õpi ja puhkerežiim tuleb kasuks, mõõdukas kehaline aktiivsus-sportlik tegevus muuab ka une kvaliteeti, psühhoregulatsiooin harjutused õpetavad liigseist pingeteast vabanema. Neid asju teha.
Psühhiaatri jutule ja sealt veidi arstirohtu ja soovitusi lisaks, abiks.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet