Abordijärgne seisund 19.12.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Mul toimus selle aasta 28. septembril meditsiinilistel näidustustel abort, mis osutus mitmes mõttes väga raskeks. Raseduse katkestamiseks kutsuti sünnitus esile (nädalaid oli juba peaaegu 16) ja kuna kõik lõppes öösel, siis tahtmatult nägin oma surnud last. Abordi järgselt tekkisid ka tüsistused - esimesel päeval olin tilgutite all ja teisel päeval kaotasin palju verd, mistõttu tehti mulle vereülekanne ning verehüübete tõttu ka kliiniline puhastus. See kõik mõjus mulle emotsionaalselt väga raskelt. Kui öösel suudangi magama jääda, siis näen halbu unenägusid. Uinumine ise on väga väga raske. Enne seda kõike toimus mul ka abielulahutus, mis lõppes samuti väga koledalt - füüsilise vägivalla ja hirmus elamisega. Seega alates suvest olen vaevelnud paranoiade all (tundub, et keegi on toas või autos, jälgib ja tuleb jälle kallale) ning pärast aborti on minu seisund veelgi halvenenud. Perearst väitis, et minule ei kirjutata ühtegi rohtu, mis mind stabiilsena hoiaks, sest nii noort organismi ei hakata rikkuma. Mure on aga suur, sest mul on kaks last (4aastane ja 9kuune) ja minu närvilisus mõjub ka neile. Mida ma peaksin tegema? Ma ei ole kindel, kas suudaksin psühholoogi või psühhiaatri juurde pöörduda, sest sellest kõigest rääkimine on väga raske. Siin arvutis kirjutamine on midagi muud.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Apteegi vabamüügiravimitest-rahustitest on kasu.
Mure jagamine ja probleemidele lahendite otsimine koos mõne lähedasega on kasuks.
Soojad joogid rahustavad, laste asjakeste käsipesu soojas vees - väga rahustav.
Tehke minu harjutust (Palve-Meditatsiooni esimest sammu) - lõõgastab, rahustab, tugevdab närvisüsteemi.
Käige naistearsti konsultatsioonil, et see valdkond korras oleks. Kuulake tema soovitusi.
Sellest alustage. Muud valud leevendab aeg.
Tundke lastest ja nende tegemistest rõõmu!
Küll mured taanduvad ja rõõmupäike jälle hingesoojendavalt paistma hakkab!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet