Bensodiasepiinid versus antidepressandid. 15.12.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.

Miks psühhiaatrid soovitavad eelistada antidepressante bensodiasepiinidele. Olen ise ca 30 aastat bensod. kasutanud ja ca 10a vahelduva eduga antidepressante. Ja võin täiesti kindlalt isikliku kogemuse põhjal väita, et AD-del on nii kõrvaltoimed (ravi alustamisel) kui ärajäämanähud (ravi lõpetamisel) talumatud (tugev pearinglus, värisemine, iiveldus, oksendamine, kõhulahtisus jne). Samas ei ole kunagi mingeid probleeme bensod. võõrutusega olnud - olen selle 30a jooksul võtnud neid vajadusel - max 2 tbl päevas.....päevade viisi üldse mitte. Kas ravimifirmadele on kasulikum, et inimesed kühveldaksid iga päev AD-sid sisse (huvitav, mida maks sellest arvab) selmet vajadusel rahustit võtta???

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kas enesejulgustus, eneseõigustus?!
Inimlased väga erinevad ja seetõttu ka ravimite toime võib suuresti erineda.
Trankvilisaatorite ja AD valdkonna häireid ei peaks aastakümneid ravima, peaks ikka kuudega hakkama saama.
Teie "julgustavat" õpetust ei saa julgustavalt teistele soovitada - bensodiasepiinidest sõltuvus on kaunikesti karm sõltuvus.
Parimat,
Jüri O.-M. Ennet