Laste seksuaalne ahistamine 02.12.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mida teha, minu poeg 16a ja tütar 7a jäid mulle vahele, mitte küll otseselt, aga poeg oli kohkunud ja ütles, et midagi ei toimunud, mida mina arvan, ja sellest tingituna hakkasin tütre käest tasakesi rahulikult uurima, mida nad tegid, ja lõpuks tütar ütles, et tegi vennale edasi tagasi. Sain ka lõpuks teada, et see kestab juba pikemat aega, midagi muud ei ole olnud, kui ainult venna käega rahuldamine, vend teda ennast ei ole puutunud. Olen ise tajunud, et midagi on viltu, sest tütar on teisiti käituma hakanud, on kiiresti ärrituv ja temaga ei ole võimalik rääkida, on trotsi täis ja solvund nagu. Mida teha, kuidas käituda, nii poja kui tütrega, siiani olen rääkinud mõlemaga rahulikult ja üritanud asja selgitada ja mingit lahendust leida. Aga mure on suurem, sest vennal on aeg-ajalt kalduvus naiste aluspükse varastada ja peita oma tuppa. Mida ta nendega teeb pole selgunud. Hirm on suur, et pojast tuleb ei tea kes. Poja jutust tuli ka välja, et ka temale on väiksena suurem poiss käega teinud, ei selgunud aga, kui kaua see temal kestis.
Ahastuses ema

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Pojaga soovitan minna seksuoloogi jutule, dr. Imre Rammul on nii psühhiaater kui ka seksuoloog. Siis saate konkreetsemaid soovitusi ja südamelt mure maha. Siis selgineb ka tütre seonduv.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet