Mure sõbra tervise pärast 22.11.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Kirjutan oma 20a. sõbrast, kelle tervisliku seisundi pärast tunnen muret viimasel ajal. Nimelt mu sõbral on diagnoositud psühhiaatri poolt paanikahäire ja ka unehäired. Ta kasutas nende häirete leevendamiseks erinevaid rohtusid, aga asja tegid hullemaks Imovane ja Xanax. Tean ka seda, et ta kiitis neid rohtusid ja kippus nende tarbimisega liiale minema ja tarvitas neid kuskil aasta otsa. Ma ei saa sellest aru, kuidas psühhiaater võis neid rohtusid sellises koguses välja kirjutada. Sõber ise ütles, et ta ei ole nendest sõltuvusse jäänud ja saab ilma hakkama. Nüüd ei ole ta neid enam vähemalt 8 kuud tarbinud. Tulemus on see, et ta ei suuda normaalse koormusega tööl käia ja käitub ebaadekvaatselt ja kurdab mulle pidevalt lihastõmblusi ja tasakaaluhäireid ning et pilt ujub silme ees. Arsti juurde ta minna ei julge, kuna hakkas kartma ravimeid oma seisundi pärast ja usub ise, et küll need hädad üle lähevad. Kas see on võimalik, et ta saab jälle normaalseks?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Unerohu ja rahusti toimet ei ole kaheksa kuud hiljem. Küsmus ilmselt milleski muus! Perearst, vererõhk ja selgub nn pildi ujumise küsimus. Veresuhkur ja töövõime jne.
Psühhiaatri jutule ja siis saab selgust kaebuste psüühilise olemuse ja vajaliku tegutsemise (3E-d) suunal.
Rõõmuga tegudele! Tegutsedes saab olukorda muuta, tegutsedes.
Jüri O.-M. Ennet