Taastumine psühhoosist 15.11.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

ma olen kirjutanud teile ka eelnevalt. Mul on nimelt pärast psühhoosi suhtlemisega probleem. Mul mõttetegevus ei tööta nii nagu enne haigust. Te soovitasite harjutada, olen seda teinud, kuid paranemist pole olnud. Küsin Teilt nii, et kas kõik inimesed taastuvad psühhoosist täielikult või ei taastu? Poolteist aastat on psühhoosist möödas, kuid kõik on stabiilselt sama. Mul puudub tahtejõud ja ma ei suuda suhelda. Arstid on kolm korda muutnud mu raviskeemi. Miski pole aidanud.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhoosijärgselt on raviarstiga koos paika pandud nn järelravi. Järelravi tuleb koos arstiga korrigeerida selliselt, et kehaline ja vaimne töövõime oleks piisav, enesetunne hea. Koostöö arstiga ravi osas.

Siis need kehalised ja psühhoregulatiivsed harjutused (vt. minu Palve-Meditatsioon). Kerged kehalised harjutused parandavad ainevahetust (ka peas) ja õpetavad sihikindlust, õpetavad tahtejõudu. Tingimata teha. Suhtlemisoskus tuleb suheldes - see ei tähenda ju pausita kõnelemist, sõnad ja vestlus on vaid osa suhtlemisest. Ühisüritused, koos sportimine jne.
Päevik aitab enda iseloomus selgust saada, aitab end paremini juhtida.
Rõõmuga tegudele!
Jüri O.-M. Ennet