Esperal ja alkohol 13.11.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mitu päeva pärast Esperali tarvitamist võib alkoholi tarbida?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Võiks võrrelda allergia probleemiga:
a) mõnel lõpp kohe ja surmaga (ennemuiste võeti patsiendilt kirjalikule tõendile allkiri, et on teadlik...),
b) mõnel ropult paha ja jääb ellu,
c) mõni nn kõvapea tuleb asjast lihtsamalt välja.
Vastus - individuaalne.
Kui on alko-probleemid, siis - milleks see võtmise küsimus. Joodud ju küll. Viinaärimehed ju teie elukäigu eest ei muretse. Riigi alkoholi-poliitika teid meeles ei pea. Töötute ja heitunutega riik ei tegele. Alko-tarbimise osas oleme juba viie "parema hulgas", narkosurmade osas juba kindlalt esikohal. Alko-narko küsimuses on Eesti oma "ülesande täitnud" sama kohusetundlikult nagu Europankadele raha saatmise osaski.

Esivanemad ei võidelnud ju sellepärast Ordu-rüütlite, taani-, rootsi-, poola-, balti-saksa- ja saksa ning vene "vabastajate"-kinnisvara arendajatega, et
nüüd üürikesel vabadusehetkel (enne Euro-Föderatsioonis täielikult iseseisvuse kaotamist) end vigaseks juua ja kesiseid ravirahasid ebaotstarbekalt kasutada.
Pidage nõu oma raviarstiga. Tema teab-tunneb teid ja sealt tuleb konkreetne vastus.
OK! Ole Kaine!
Jüri O.-M. Ennet