Katapleksiale sarnane haigus. Krambid, kokkukukkumine. 01.11.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere mul on juba olnud peaaegu 1 ja pool aastat selline haigus, millest tekivad minul tugevad krambid ja tavaliselt kukun ma ka kokku. Kuid ma ei minesta(kuigi ühel korral olen), tunnen rindkeres väga tugevat närvivalu ja tavaliselt ma ei ole võimeline jalgadele seisma jääma, pikali kukkumine on välistamatu.
Peaaegu alati ma siplen. Lihased "panevad" keha siplema ja ma ei ole võimeline peale silmade liikutamise ja kergete sõnade ütlemise enda keha palju kontrollima.

Peale hoogu tunnen ma ennast alati väga sügava kurbuse all. Halb on see kui ma eelnevalt kurb olin paremad on need juhud kui ma ennem hoogu õnnelikus psüholoogilises staadiumis olin.

Ma olen ka märganud et need tekivad alati siis kui ma olen mingi emotsiooni "üli" staadiumis väga pikka aega olnud. Üli-kurb üli-õnnelik üli-vihane ja nii edasi.

Kuid katapleksia on sellega võrreldes teistsugune nagu ma aru saan. Katapleksia on tavalliselt inimestel kellel on narkolepsia ning katapleksia hood on peaaegu iga päev.

Minul eelmine aasta oli neid hooge aasta peale kokku umbes 11 üks oli minestamisega ja sellel aastal on olnud neid kokku 6

Enamustel juhtudel ma olen ette tundnud selle hoo tekkimist mis aitab mul aegsasti inimeste silme alt ära kaduda. Kuna hoog tavaliselt ei kesta kauem kui 40 sekundit kuni 2 minutit ei tule ka keegi uurima kuhu ma nii kauaks olen kadunud. Määrdunud riided jne ka alati väidan inimestele et kukkusin kogemata.

Mis on andnud ka minule väga hea võimaluse seda haigust varjata.
Teavad vaid väga lähedased inimesed keda ma usaldan 100% et tean et nad ei lähe sellest rääkima kellegile

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Esimene käik olgu neuroloogi juurde: aju kaasaegsed uuringud annavad piisavalt lisainformatsiooni diagnoosi ja ravi aspektist.
Teine käik (kui vajadus püsib) on psühhiaatri juurde nende neuroloogi andmetega ja siis selgub, et mida psüühika ja emotsionaalse sfääri osas korrigeerida on vaja.
Kolmas (tegelikult ka esimene) on see, et kõik käepärased tervislikku eluviisi komponendid tarvitusele võtta, mis sobilikud on.
Kindlasti alko-narko ainete suhtes täieline keeld e karskus täiel rindel.
Sellise skeemi järgi nüüd tegudele!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet