Foobia või lihtsalt hirm oksendamise ees? 16.10.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Minu hirmuks on oksendamine. Seda kardan ma kohutavalt. Mida vanemaks ma saan, seda hullemaks see hirm läheb. Ma ei julge proovida uusi maitseid, uusi kogemusi jne, kuna kardan, et mul hakkab paha ning sellisel korral ma hoian hambaid ristis ja hakkan üle kere värisema. Ma ei julge bussidegagi enam reisida, kuna kardan, et mul hakkab ÄKKI paha. Ja alati, kui ma istun kusagil ruumis või endale võõras kohas (tuttavate juures), pean ma alati teadma, kus asub WC, igaks juhuks, kui mul peaks paha hakkama. Vahepeal mulle tundub, et ma ise tekitan endale paha olemise ja vahel suudan ka ennast ise maha rahustada.
Kas ma peaksin pöörduma arsti juurde? Millise arsti juurde ?

Aitäh.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaatri jutule, sealt ravi algab.
Minu Palve-Meditatsioon - nädalat kaks teha esimest sammu, siis juba ka teine ja kolmas samm.
Iga päev teha kuristamis-harjutusi (nagu haige kurgu puhul tehakse) tavalise veega. See tugevdab häid reflekse ja oksendamise võimalused vähenevad tunduvalt.
vt. foobiate valdkonna soovitusi.
Kannatlikkust ja saate probleemist lahti!
Jüri O.-M. Ennet