Ravimite koosmõju 19.09.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tervist.
Sooviksin teada, kas rahusteid (Lexotanil 1,5mg) ja antidepressante ( Sertal 50mg) tohib võtta beebipillidega ( Lindynette 20)? Mõjutavad nad kuidagi üksteist?

aitäh

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Rahustit võtta vaid nn kiirabivahendina, äärmisel vajadusel.
AD ja beebipillide võtta eri kellaaegadel.
AD võtmisest üksi on vähe, vajalikud on ka harjutused, elurežiimi muudatused. vt. varasemaid.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet