Sõbrannal õudusunenäod - kas saab teie juurde kirja panna? 30.08.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mu sõbrannal on õudusunenäod, ta näeb neid vist isegi iga õhtu ja põhiliselt on üks ja seesama unenägu, mis ta näeb, ta ei julge abi küsida. Ta on pärit Rootsist ja kas oleksite nõus teda aitama inglisekeeles? Ta ei ole tahtnud Rootsi psühholoogide juurde minna, kuna kardab ja on see ka väga kallis. Soovitasin talle, et Eestis peaks olema natukene mõistlikum ja kuna ma eestlane, siis saan paremini teda aidata siin.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1. Vältimatu abi korras saab abi Psühhiaatriakliiniku valvearsti või siis valvetoa kaudu (kui unehäirega kaasneb juba muid psüühilisi häireid, mis vältimatut abi vajavad).
2. Välismaised ravikindlustamatud saavad tasulist teenust nii riigi/munitsipaalhaiglate psühhiaatritelt (kui maksavad Haigekassa hinnakirja alusel) või siis eraarsti-psühhiaatri vastuvõtul.
Andmed internetis ja leiate teile sobivaima ning kiirema võimaluse.
3. vt. siit varasemaid unega seonduvaid soovitusi. Unehäire on millegi tulemus-tagajärg, aga põhjuseni tuleb ka jõuda (näiteks, minevikutaaga "maharaputamine", olevikus eksisteerivate oluliste otsuste tegemisel mitte liigselt venitada /otsustamatus on halvim/, tulevikusid endale selgeks teha, enda olemuse eunnetamine ja olla Ise, mitte liigselt sõltuda teiste arvamusest jne.).
4. Ühiskondlikud, Isiklikud ja Absoluudi-Ideaali nn mõõdikute /nende kolme/ ühisosa olgu antud oludes optimaalseim.
5. Kehalisest aktiivsusest ja päeva-öö "kiigest" ma hetkel ei räägigi - seda juba teame.
6. Sotsiaalsed küsimused on inimesele tähtsad nii Rootsis kui ka Eestis. Mis vaevab tema südant selles vallas: vägivald ühiskonnas, erakondade vahel, inimlikkus kidumine ja raha-jummala maksimeerimine, jne. Seda vaja selgitada ja seda vaja siis ka muuta.
7. Olelusvõitlus oli juba enne Ch. Darvini tarku ütlemisi selge. Juba Herakleitos ütles, et kõik tuleb võitlusest: üks on ori ja teine orjapidaja, üks on jumalik ja teine nn lihtinimene...
8. Tegudele! Teod muudavad meid ja meie keskkonda. NB Võitlusest tuleneb meie edenemine, meie keskkonna optimeerimine.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet