Pimeduse kartus 10.08.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ma kardan juba alates 9 aastaselt kohutavalt pimedust.
Ma ei tea, aga minu arust hakkas see süvenema, kui ma ei suutnud kooli minna ja ma olin 6 kuud kodus täielikus masenduses.
Ma vahetasin pärast seda kooli.
Siis süvenes see täielikult.
Kui ma lähen magama, siis ma jätan lambi põlema, kuid isegi iga pime nurk tekitab mul kõhedust.
Kuidas ma sellest lahti saaks?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Öölambikene on suureks abiks - las põleb. Toakutsu on suureks sõbraks ja heaks "valvuriks" öösel (kui allergiat või muid segavaid faktoreid ei ole). Kehalised harjutused-trenn (judo trenn kasvatab enesekindlust jt. võitlusspordi valdkonnad).
Korralik elurütm vähendab depressiooni, stressi.
Minu rahustav harjutus (Palve-Meditatsiooni esimene samm)
Mõnda rahustavat uneteed võib ka võtta - mõjub hästi.
Nendest alusta.
See mure on kõrvaldatav!
Jüri O.-M. Ennet