Mälestused 19.07.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Miks räägitakse, et aju kustutab või vähemalt pehmendab mälestusi elu jooksul kogetud halbadest sündmustest ning võimendab häid sündmusi? Minuga on küll kuidagi vastupidi, tegelikult ei mäleta üldse midagi head, aga kõikvõimalikud ebameeldivad või ka piinlikud seigad on selgelt meeles.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Reegliks võtta see, et inimene elab olevikus.
Hea mälu (ka halva osas) on ikkagi hea, sest siis saame kogetud Elutarkust ILMA negatiivse emotsioonita olevikus ja ka tulevikus rakendada. Kui on oleviku-tuleviku sihid olemas, siis on ka mõtted-teod olevikus-tulevikus (ja minevik ei "kollita").
Ülihea on see, et oleme olemas, oleme Väljavalitu, oleme ainulaadne ja isikupärane. Hea mälu puhul (ka nö halbade asjade mälu) on Dementsusel ka raskem meie psüühikaga toime tulla, aga see jäägu 100+ eluaasta kaugusesse.
Parimat,
Jüri O.-M. Ennet